اینجا ایران!

تنها قسمتی از هستی که فکر کردن در آن لزوما سرت را به باد خواهد داد. باور نداری از گوهر بانو بپرس.

اگه سن و سالتون مثل من تقریبا بالا باشه و اگه روزهای کودکی رو با دو تا شبکه تلویزیونی موجود در اون زمان تبدیل به خاطره کرده باشین، حتما سریال برادران شیردل رو به یاد دارین. دو تا برادر به نام های یوناتان و اسکورپان که به دنیای افسانه ها پا میذارن و وارد سرزمین نانگیالا می شن و توی دره آلبالو با شر و بدی ( فرمانروا تنگیل و اژدهای بد ذاتش کاتلا) مبارزه می کنن و پیروز می شن.

برادران شیردل

اون روزا برام خیلی محوه ولی وقتی دیروز کتاب برادران شیردل رو توی کتابخونه شرکت پیدا کردم. خاطره های سیاه و سفید زیادی برام زنده شد. روزهایی که تموم دنیامون توی قاب تلویزیون می گنجید و خیال می کردیم ما هم یه روز بزرگ می شیم به جنگ اژدها ها، آدم های بد و زورگو و غول ها می ریم و پیروز می شیم و دنیا رو از نو می سازیم. اون روزها این ما بودیم که همراه یوناتان و برادر کوچکترش پشت اسب سوار می شدیم و برای نابودی کاتلا قدم به غارهای خطرناک و تاریک می گذاشتیم. اون موقع دنیا این قدر هیجان انگیز و زیبا بود. آینده برامون یه دره آلبالو پر از گل و بدون شر و بدی بود. اون موقع همه مون قهرمان بودیم. اون موقع همه مون پیروز بودیم و همه مون پر از امید هر شب خواب فردای پر از گل آلبالو رو می دیدیم.

 

آسترید لیندگرن، مادر مهربان و نویسنده این کتاب، داستان نویسی رو با قصه گفتن برای دختر بیمارش شروع کرد و اینطور شد که حالا یه دنیا می شناسنش و بچه های ایرانی هم به لطفش دنیای کودکیشون رو پر از خیال و خاطره کردن.

استرید لیندگرن

هرقدر هم که خیال می کنین وقت ندارین و با خودتون می گین بابا دلت خوشه، پیشنهاد می کنم حتما این کتاب رو بخونین. کلاس هم نذارین که ما از این بچه بازی ها نمی کنیم و ببین یارو خل شده می گه بریم کتابای نوجوانان رو بخونیم و بابا ما خودمون یه پا مهندس و کارشناسیم و دماغمون خیلی باد داره و حرفمون برو داره و زشته بریم کتابخونه یا کتابفروشی و بگیم خانوم برادران شیردل دارین، بدین بریم بخونیم؟؟!( برای این دسته هم فکر خوبی دارم: می تونن برن بگن واسه خواهر کوچیکه شون  یا نوه شون یا نتیجه شون این کتاب رو می خوان!)

 

به هر حال با خودتونه. این کتاب از اوناییه که ارزش داره حتی آدم توی کتابخونه شخصیش داشته باشه و یه روزی روزگاری برای نوه نتیجه هاش اون رو بخونه.بغل

راستی دیروز هادی ساعی با تکواندو خداحافظی کرد. امیدوارم مثل همیشه از این به بعد هم موفق و پیروز باشه.

 

×××××××××××××××××××

تکمیلی بر این پست پس از پنج سال:

 

دوستانی پرسیده بودند چگونه می توانند این کتاب را مطالعه کنند. لینک های دانلود داستان و لینک دانلود موسیقی تیتراژ این فیلم ـ سریال را به دوستان هدیه می کنم. لذت ببرید.

 

لینک دانلود pdf کتاب برادران شیردل در سه بخش :


the brothers lionheart pdf download-part one

the brothers lionheart pdf download-part two

the brothers lionheart pdf download-part three

 

 

لینک دانلود موسیقی تیتراژ فیلم برادران شیردل :

 

The Brothers Lionheart (Bröderna Lejonhjärta) (1977) theme wma download

 

 


یکشنبه ۱٩ آبان ۱۳۸٧ساعت ٤:٥۸ ‎ب.ظ توسط آزاد جهان وطن نظرات ()
تگ ها: دانلود موسیقی و دانلود کتاب و نویسندگی و دانلود موسیقی تیتراژ سریال برادران شیردل