یک دعوت از طرف ناسا

سلفی جهانی

ناسا از مردم زمین دعوت کرده که با شرکت در ایونت "سلفی جهانی" روز زمین را همه با هم جشن بگیرند. امسال برای ناسا سال مهمیست. پنج ماموریت فضایی جهت گردآوری اطلاعات حیاتی دربارة کره زمین قرار است انجام شود که این آژانس به همین مناسب کمپینی با نام : "زمین همین لحظه" را به راه انداخته و قسمتی از این کمپین هم برمی گردد به امروز یعنی : 22 آوریل ، روز زمین.

ناسا از مردم زمین خواسته از خانه هایشان خارج شوند، به فضای باز و طبیعت قدم بگذارند و از آنجایی که ایستاده اند از خودشان یک عکس بگیرند و آن را با هشتگ #GlobalSelfie در شبکه های اجتماعی فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، گوگل پلاس، و فلیکر با دیگران اشتراک بگذارند.

 

خب چرا این را ناسا خواسته؟

فضانوردان ناسا اولین عکس های زمین از فضا گرفته اند و با خود به خانه آورده اند. و حالا هم با استفاده از این عکس های سلفی که با این تگ خاص جمع آوری خواهند شد قرار است یک تصویر موزاییکی از زمین را بسازند که در آن تصویر تمامی مردم زمین جمع می شود و شکل زمین آبیرنگ را به خود می گیرد. این تصویر موزاییکی و یک ویدئو از تصاویر به اشتراک گذاشته شده در ماه می برای تماشای همگان در دسترس خواهد بود.

 

***

حالا آنهایی که دوست دارند بخشی از این بازی همگانی باشند به فضای باز و طبیعی محل زندگی خود بروند و با در دست داشتن پرینتی از تصویر زیر و با اضافه کردن نام محلی که تصویر در آن گرفته شده بعد از علامت @ ، سلفی های خود را بگیرند و با هشتگ  #GlobalSelfie در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند!

   

 

 

 

***

/ 1 نظر / 15 بازدید